Ukázky Výcvik jezdců Ustájení Koně na prodej Vyjížďky a vandry Přednášky Hry Kurzy

Výcvik koní

Nabízíme výcvik koní v krajině šumavského podhůří, krásném rozmanitém terénu a s patřičným přístupem k Vašemu koníkovi. Koně chováme přes deset let s veškerou péčí, láskou a vděkěm těmto nádherným zvířatům.

Brennear s frískou

...Tady mi dovolte, abych byla trošku osobnější, než bývá zvykem... Své koníky využívám do veliké míry, potřebuji a chci toho od nich mnoho. Potřebuji, aby mi pomáhali s prací doma, chci s nimi trávit krásné chvíle na dlouhých cestách, chci se jim "vykecat" jako vrbě, když mě něco z člověčí říše překvapí... A není to jen sen, je to realita. Jsem svým koním velmi vděčná za to, čím pro mne jsou. A koním všeobecně. Mnohdy se já víc naučím od nich, než naučím je. Když jsem hledala informace o výcviku koní pro srovnání... Říkala jsem si chvilku, že už se svět vzpamatoval. Všude se to přímo hemží přirozenou komunikací. Jenomže pak jsem šla trochu do hloubky a zjistila, čemu všemu tak lidé říkají. Nestíhám občas zírat nad přiběhy, keré mi koně i lidé vyprávějí. A už zase chápu, že navzdory přeplněnému trhu s přirozenou komunikací lidé obdivují naše koníky. A tak i my nabízíme naše služby v této oblasti, protože zrazených a zkažených koní na světě nijak výrazně neubývá a jako druh jsme jim hodně dlužní. Tímto i děkuji všem, kteří jim to svým přístupem vynahrazují. A mohu jen doufat, že se budete snažit vybrat pro svého čtyřnohého přítele to nejlepší a vyhnete se pokud možno všem chybám. Za výcvik koní v Equites Gabreta můžu říci, že uděláme vše pro spokojenost Vašeho koně i Vaši. Čím méně příběhů typu "nechali mě o hladu," "hodiny mě nutili běhat na lonži" nebo "dostal jsem lopatou," tím budu šťastnější. ;)

Brennear

Lekce jsou pro koníka podle vašeho přání a jemu na míru.

Typy výcviků: ze země/ze sedla; keltsky, westernově, kondiční výcvik a především - vše pojato zdravě a vhodně pro každou koňskou osobnost. ;) Samozřejmě výcvikem rozumíme i dílčí úkony jako učení základů pro mladé i dospělé, obsedání či přiježdění a v neposlední řadě nabízíme velmi důležitý, ba často opomíjený výcvik a sladění se koně a jeho jezdce - páníčka. Konština je světový jazyk, učme se jej. ;)

Podle možností můžeme za koníkem dojíždět nebo u Vás třeba strávit pár dní.

Cena výcviku se pohybuje od 100Kč za hodinu do 400Kč za hodinu. Přičemž záleží na typu výcviku, vašich požadavcích a možnostech koníka. Ke všemu přistupujeme velmi individuálně a velmi rádi s Vámi probereme Vaší situaci, navrhneme, spočítáme a uskutečníme. ;) Kontaktujte nás, těšíme se. ;)